Spotkania z Rodzicami

W ramach integracji z Rodzicami, mając na uwadze tworzenie wspólnej wizji przedszkola,
jednej Rodziny, a także, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić dzieciom program dnia
zapraszamy Was kochani Rodzice na zajęcia przedszkolne.
Opowiecie na nich o swojej pracy.
Dzięki temu dzieci dowiedzą się z “pierwszej ręki” jak wyglądają niektóre zawody,
które być może staną się ich życiowym “powołaniem”.


Zawód NauczycielKilka dni temu odwiedziła nas mamusia Zosi. Pracuje, podobnie jak Tatuś Antosi, jako nauczyciel. Mamusia pokazała dzieciom doświadczenia z suchym lodem. Jego głównym atrybutem jest sublimacja, czyli bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową z pominięciem fazy ciekłej. Suchy lód stosowany jest najczęściej (w codziennym życiu) w transporcie spożywczym, medycznym, w laboratoriach, a także podczas koncertów, występów, a nawet w procesie czyszczenia. Jego coraz powszechniejsze stosowanie, często nawet w aspekcie dekoracyjnym pokazuje, iż warto o tym produkcie opowiadać. Dzięki Mamusi Zosi mogliśmy doświadczyć suchego lodu, dotknąć, zobaczyć i poznać jego tajemnice. Bardzo dziękujemy Mamusi za poświęcony czas i talent dydaktyczny.


Zawód NauczycielKilka dni temu odwiedził nas Tatuś Antosi. Pracuje jako nauczyciel. Zaciekawił nas opowieściami o naszej ziemi, a szczególnie o “życiu skał”. Mogliśmy je dotknąć, powąchać, dowiedzieć o nich wiele ciekawostek, a każda historia była ciekawsza i ciekawsza. Bardzo dziękujemy Tatusiowi za cenne opowieści i poświęcony czas.


 

Zawód Technik Laboratorium Zaworowego – Kilka dni temu odwiedził nas Tatuś Michałka. Pracuje w Laboratorium Zaworowym. Jest technikiem. Zaciekawił nas wszelkimi rodzajami zaworów, pomp, tłoczków i innych podobnym temu zagadnieniu urządzeń – choć nazwy ciężko wymówić 🙂 Dzieci na zajęciach montowały resory do samochodów, a także posłuchały bajki w odczycie Tatusia. Bardzo dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia Tatusiowi Michałka.

 


Zawód żołnierz – Tym razem mieliśmy to szczęście, żeby poznać zawód żołnierza. Na bardzo ciekawych zajęciach poznaliśmy na czym polegają ćwiczenia żołnierskie, jak należy wkładać maskę gazową, jaki ciężki i ogromny jest hełm, a jaka skomplikowana uprząż spadochronowa. Tak, nasz żołnierz jest przeszkolony także do desantu spadochronowego i działań zbrojnych za linią wroga. Na pewno spełniło się marzenie wielu małych przedszkolaków, którzy myślą o tym, żeby: “zostać żołnierzem”, żeby spotkać żołnierza i porozmawiać…. jak tam po prostu jest.

*ze względu na rangę żołnierza i różnego rodzaju pełnione misje nie mogliśmy pokazać wizerunku.


Zawód psychologa – Na zajęciach dowiedzieliśmy się bardzo dużo o uczuciach. To były ciekawe warsztaty na temat emocji, relacji z innymi, naszych reakcji na niespodziewane sytuacje, a na koniec posłuchaliśmy pięknej bajki w odczytaniu zaproszonej mamy Kacperka.